Õndsad on rahutegijad sest neid hüütakse Jumala lasteks Mt 5:9
Koguja raamatus öeldakse: aeg armastada ja aeg vihata, aeg sõjal ja aeg rahul. (Kg 3:8) Siis kui on rahu kipub see tõde kergesti ununema. Kui haridus ja heaolu õitsevad tabab häda ja hullus ühiskondi ootamatult. See ehmatab. Sõda tähendab kaost ja katastroofi. Kui see kord vallandub, ei ole kellelgi selgust sellest kuidas see hakkab kulgema ja millega see viimselt lõpeb. Ükskord see siiski lõpeb ja saabub rahu.
Inimesed peaksid õppima ajaloost, aga mingil põhjusel inimene kunagi ei õpi. Armastus ja viha kulgevad mööda oma kindlaksmääratud rada ja nii teevad seda ka sõda ja rahu. Koguja ütleb, et ei ole midagi uut päikese all. See mis on olnud, tuleb taas. Inimene ja tema elu otsekuid tõmmatakse sellesse kummalisse keerdkäiku kaasa temast sõltumatutel asjaoludel. Mure, hirm ja pinge panevad meiegi kurgu kipitama.
Jeesus ütleb Pange tähele taeva linde: nad ei külva ega lõika ega kogu aitadesse, ning teie taevane Isa toidab neid. Mt 6:26.
Rahu ma
jätan teile, oma rahu ma annan teile. Mina ei anna teile nõnda, nagu
maailm annab. Teie süda ärgu ehmugu ega mingu araks! Jh 14:27
Seda ma olen teile rääkinud, et teil oleks rahu minus. Maailmas
ahistatakse teid, aga olge julged: mina olen maailma ära võitnud." Jh
16:33
Rahu on sellest, et kõik on viimselt Jumala käes. Või see on sellest et ma võin ka praegu vaadata taeva linde või kõike seda, mis on mulle armas ja oluline. Täna saan seda teha, aga homset ei tea ma ette. Aga homne ei muutu sellest et mina selle pärast muretsen.
LML peasekretär Anne Burghardile omistati Gotha linna poolt rahupreemia. Seda peab saajamitte niivõrd preemiaks juba tehtud töö eest, kuivõrd innustuseks ja meeldetuletuseks, kui oluline on tegeleda rahu poole püüdlemise ja lepitusega. John Lederach, kuulus rahvusvaheline rahusõlmija, on välja toonud selle, mis viib hävitavate konfliktideni: "Märgid sellest, et konflikti siseneb patt, ilmnevad siis, kui me ise tahame olla Jumal, kui me peame end teistega võrreldes ülimuslikuks, kui me püüame teisi valitseda, kui me keeldume kuulamast, kui me jätame teised kõrvale, kui me hoiame tagasi sügavaid tundeid, kui me väldime, kui me vihkame ja kui me projitseerime süü teistele ilma ise peeglisse vaatamata“.
Kristlase ülesanne peaks seega olema püüda mitte tahta olla Jumal, vaid näha oma ligimestes jumalanäolisust; otsida võimalusi oma ligimese paremaks teenimiseks; kaasata teisi, kuulata nende lugusid ja muresid; olla piisavalt tugev ja enesekindel, et näha ja tunnistada omaenda vigu. Rahu poole püüdlemine, andeksand ja lepitus on meie kõigi jaoks elukestvad harjutused.
Vastupidiselt maistsele kuningatele on Messia kuningriik rahu riik. Rahu tähendab korra ja õiguse taotlemist. Jumal ei ole segaduse vaid korra jumal. Rahutegijad on need, kes rõõmustavad koos tõega. Rahu tegemine ei tähenda tegevusetuts või konfliktist hoidumist. See on taevase Püha Vainu tarkusega sihipärane töö. Rahutegemine on kuninglik kutsumus.